Kde pomáháme

Jsme tam, kde je nás nejvíc potřeba. V terénu máme víc než 500 lidí, kteří zachraňují dětské životy v místech největších humanitárních katastrof, jako je Kongo nebo Jižní Súdán. Zjistěte více o naší práci v zemích, v nichž působíme.

Vyberte zemi:

Irák

V Iráku působíme v provincii Ninewa a ve městě Mosul. Reagujeme zde na důsledky ozbrojeného konfliktu a sexuálního násilí, staráme se o zdraví matek a novorozenců.

Obyvatelstvo má nedostatečný přístup ke zdravotní péči a násilí přinutilo miliony lidí opustit jejich domovy.

Náš zásah v roce 2017

  • 53 824 případů léčby v rámci základní zdravotní péče
  • 7 678 předporodních a poporodních a novorozeneckých konzultací
  • 12 537lidí vzdělaných v rámci komunitních zdravotních sezení

Hlavní aktivity:

Provincie Ninewa v současné době hostí 225 084 osob žijících v různých formálních a neformálních osadách. Jejich přístup k základním zdravotnickým službám je velmi omezený, zdravotní kapacity jsou značně přetížené a do oblastí postižených konflikty se nedostává skoro žádná pomoc. Z důvodu nedostupnosti a hrozícího nebezpečí na cestách, a také kvůli nedostatku elektrické energie a paliva, jsou dodávky léků a zdravotnického materiálu velmi nepravidelné.

Těhotné a kojící ženy přímo negativně ovlivňuje omezený přístup k předporodní a poporodní péči, k bezpečným porodům, a také nedostatečný přístup k očkování dětí. Tento fakt dále komplikuje skutečnost, že omezení pohybu z důvodu přítomnosti bezpečnostních a kontrolních stanovišť, ovlivňuje pohyb všech postižených obyvatel, a tím i jejich přístup ke zdravotní péči, což má vážný dopad především na ženy a děti.

Zdraví matek a dětí a mobilní služby

MAGNA na západním břehu města Mosul zlepšuje přístup k poskytování služeb reprodukčního zdravotnictví. Rodiny, které se vrátí do svých domovů, mohou využívat služby mobilního týmu. Přístup, kvalita a pokrytí služeb v péči o reprodukční zdraví prostřednictvím mobilního týmu v západních čtvrtích Mosulu, podporuje také ambulantní péči porodnice nemocnice Al-Batool.

Report aktivit 2018

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím