Kde pomáháme

Jsme tam, kde je nás nejvíc potřeba. V terénu máme víc než 500 lidí, kteří zachraňují dětské životy v místech největších humanitárních katastrof, jako je Kongo nebo Jižní Súdán. Zjistěte více o naší práci v zemích, v nichž působíme.

Vyberte zemi:

Jižní Súdán

V Jižním Súdánu provozujeme jedny z našich nejnáročnějších programů. Působíme ve dvou provinciích (Juba, Jonglei) a reagujeme na vysídlování obyvatelstva v důsledku ozbrojeného konfliktu, sexuální násilí, podvýživu a ohrožené zdraví matek.

Obyvatelstvo má nedostatečný přístup ke zdravotní péči a násilí přinutilo miliony lidí opustit své domovy.

Náš zásah v roce 2017

  • 58 532  dětí a těhotných žen očkovaných v rámci aktivit rutinní péče
  • 21 114 dětí očkovaných v rámci epidemii cholery, dětské obrny a spalniček
  • 20 183 pacientů léčených na malárii, průjem a zápal plic
  • 57 980 lidí vzdělaných v rámci zdravotních sezení v komunitách
  • 3 442 detí přijato do terapeutických center výživy

Hlavní aktivity

Očkování

Zlepšený přístup k imunizačním službám a úspěšný boj s chorobami, kterým je možné předcházet očkováním, přispívá ke snížení míry úmrtnosti a onemocnění dětí, těhotných a kojících žen v populaci vnitřně vysídlených lidí (IDP) v táboře v Jubě, kde MAGNA působí od ledna 2014.

Podvýživa

V reakci na hladomor, který ohrožuje život mnoha dětí v oblasti Duk, MAGNA realizuje projekt na léčbu těžké akutní podvýživy (SAM), který se skládá z aktivit zaměřených na osvětu a ambulantní léčbu (OTP) a péči o nejzávažnější případy pacientů ve stabilizačním centru (SC).

Malárie, zápal plic a průjmy

Zápal plic, průjem a malárie jsou hlavními příčinami úmrtí u dětí mladších pěti let a způsobují také víc než 50 % úmrtnost u všech věkových skupin pacientů ve zdravotnických zařízeních v Jižním Súdánu. Malárie je důvodem 20–40 % všech návštěv zdravotnických zařízení, 30 % všech hospitalizací a je nejčastější příčinou úmrtí.

Report aktivit 2018

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím