Kde pomáháme

Jsme tam, kde je nás nejvíc potřeba. V terénu máme víc než 500 lidí, kteří zachraňují dětské životy v místech největších humanitárních katastrof, jako je Kongo nebo Jižní Súdán. Zjistěte více o naší práci v zemích, v nichž působíme.

Vyberte zemi:

Keňa

MAGNA ukončila všechny své aktivity v Keni na pomoc lidem s HIV/AIDS, obětem hladomoru a obětem konfliktů v roce 2012.

Na severu země v oblasti Garissa probíhaly naše programy na boj s hladomorem. Dlouhodobě jsme se zaměřili také na léčbu HIV/AIDS.

Obyvatelé mají omezený přístup ke zdravotní péči, extrémní sucho a dlouhotrvající vojenský konflikt přinutil statisíce lidí opustit sousední Somálsko a hledat útočiště na severu Keni.

Náš zásah v roce 2012

  • 17 422 ambulantních vyšetření pacientů nakažených HIV/AIDS
  • 15 146 těžce podvyživených dětí v nutričním programu

Hlavní aktivity:

Podvýživa

Děti trpící komplikacemi spojenými s vážnou akutní podvýživou mohou vyžadovat rychlou reakci vysoce specializovaného lékaře. Pro ty, kteří potřebují být hospitalizováni a pravidelně monitorováni, zajišťuje MAGNA stabilizační centra až s 20 lůžky intenzivní péče. Léčba zahrnuje terapeutické mléko podávané nasogastrickou sondou, antibiotika, odčervení, kontrolu očkování a screening na malárii. Jakmile se pacient dostatečně zotaví, může pokračovat v programu ambulantně s týdenními návštěvami lékaře, které jsou spojené také s monitorováním váhy a celkového zdravotního stavu.

HIV/AIDS

Kombinace léků známých jako antiretrovirotika (ARV) pomáhá bojovat s virem HIV, redukovat šíření infekce a umožnit pacientům žít delší a zdravější život bez náhlého zhoršování stavu jejich imunitního systému. MAGNA v Keni poskytuje léčbu pacientům žijícím s HIV/AIDS od roku 2007. Ta zahrnuje testování a poskytování antiretrovirálních léků HIV pozitivním pacientům a těhotným ženám. Dále poradenství ohledně kojení a preventivní léčbu novorozencům.

Chci pomoci

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím