Kde pomáháme

Jsme tam, kde je nás nejvíc potřeba. V terénu máme víc než 500 lidí, kteří zachraňují dětské životy v místech největších humanitárních katastrof, jako je Kongo nebo Jižní Súdán. Zjistěte více o naší práci v zemích, v nichž působíme.

Vyberte zemi:

Nikaragua

MAGNA ukončila všechny své aktivity v Nikaragui v roce 2015.

V Nikaragui jsme provozovali naše programy od roku 2007 v oblasti Sutiava a reagovali jsme na sexuální násilí, podvýživu a zabývali se péčí o zdraví matek.

Obyvatelstvo má omezený přístup ke zdravotní péči a extrémní chudoba v regionu Sutiava přinutila tisíce mužů opustit své domovy a vydat se za prací do okolních zemí.

Většina úmrtí dětí je způsobena nemocemi, které jsou za jiných okolností léčitelné, například průjmy, nemoci dýchacích cest a podvýživa. Na povrch vystupují alarmující problémy, jako je sexuální zneuživání dětí a mladistvých, drogy a násilí. Země má prvenství co do počtu adolescentních těhotenství ve střední Americe. Podle oficiálních čísel se 40 % - 45 % všech těhotenství týká děvčat od 15 do 19 let. Země je stále sužována opakujícími se přírodními katastrofami, jako jsou sucha, hurikány, povodně a zemětřesení.

Náš zásah v roce 2012

  • 8 327 lidí ma přístup k odborné lékařské péči
  • 112 těžce podvyživených dětí léčených v nutričním programu
  • 7 200 ambulantních vyšetření

Hlavní aktivity:

Zdraví matek a novorozenců

MAGNA umožňuje těhotným ženám návštěvy lékaře a monitoring, předporodní prohlídky, klade důraz na dodržování hygienických zásad v průběhu těhotenství a po porodu, dále také na podávání vitamínů a léků. Komunitní pracovníci učí ženy rozpoznávat příznaky nebezpečí v průběhu těhotenství a školí je v oblasti plánovaného rodičovství.

Mobilní klinika

Mobilní klinika poskytuje primární zdravotní péči, péči o matku a dítě, zašťiťuje management akutní podvýživy, očkování, speciální péči pro adolescentní těhotné ženy, včetně odborné psychosociální pomoci.

Komunitní vzdělávání o zdravotní prevenci

Zajišťuje vzdělávací programy zaměřené na prevenci přenosu nemocí, prevenci nákazy infekcemi, jako jsou malárie, horečka dengue, HIV/AIDS a další. Provozuje specializovaný tým, který poskytuje lidem z komunit vzdělání zaměřené na nemoci dýchacích cest, průjmy a červy, horečku dengue, malárii, plánované rodičovství, správné kojení, leptospirózu a na správnou péči o novorozence a děti mladší 5 let, dále také monitorování růstu dítěte a důležitost očkování.

Chci pomoci

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím