Kde pomáháme

Jsme tam, kde je nás nejvíc potřeba. V terénu máme víc než 500 lidí, kteří zachraňují dětské životy v místech největších humanitárních katastrof, jako je Kongo nebo Jižní Súdán. Zjistěte více o naší práci v zemích, v nichž působíme.

Vyberte zemi:

Sýrie

V Sýrii provozujeme naše programy od roku 2016 ve třech oblastech (Homs, Idlib, Aleppo) a poskytujeme traumatologickou péči, základní a sekundární zdravotní pomoc a pomoc obětem sexuálního násilí. Dále se staráme o zdraví matek a novorozenců.

Obyvatelstvo má omezený přístup ke zdravotní péči a násilí a vojenský konflikt v zemi přinutil miliony lidí opustit svoje domovy.

Náš zásah v roce 2017

  • 842 asistovaných porodů včetně císařským řezů
  • 49 636 vyšetření pacientů v rámci komplexní a pohotovostní porodnické péče
  • XX zdravotnického a nemocničního personálu 
  • 22 950 lidí v obležené oblasti má přístup k lékaři prostřednictvím mobilních služeb
  • 1 589 tetanových vakcinací pro těhotné ženy

Hlavní aktivity:

Zdraví matek a novorozenců

Většina úmrtí matek se vyskytuje těsně před porodem, v jeho průběhu nebo těsně po porodu. Včasný přístup ke kvalifikovaným odborníkům může být otázkou života a smrti žen, u kterých se v průběhu porodu vyskytnou komplikace. Kromě nouzové porodní a novorozenecké péče poskytujeme také předporodní a poporodní péči a antikoncepční služby. Zavádíme mobilní služby v kombinaci se systémy k identifikaci žen s komplikacemi, a v nutných případech také jejich převoz do zařízení či nemocnice, kde se jim dostane odpovídající péče.

Mobilní zdravotní služby

Mobilní klinika poskytuje základní lékařskou péči. Posádka kliniky je ale zároveň schopna reagovat na závažné a pohotovostní případy, a pokud je třeba, tak může pacienty převézt do nejbližší specializované zdravotní kliniky. Během svých výjezdů zdravotníci u dětí léčí převážně onemocnění jako jsou průjmy nebo zápal plic, poskytují předporodní a poporodní péči o matku a novorozence, dále pak konzultace v oblasti sexuálního a reprodukčního zdraví, včetně plánovaného rodičovství.

Report aktivit 2018

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím