Vyberte jak pomoci

Vaše pomoc nám umožní rychle zasáhnout tam, kde to je nejvíce potřeba. Váš jednorázový finanční dar nebo trvalý platební příkaz pomáhá zachraňovat životy.  100%, tedy každá koruna putuje na léčbu v MAGNA nemocnicích.

Darujte a lečte spolu s námi

Spolu s našimi zdravotníky zachraňujete životy dětí každý den. Naše neustálá přítomnost v terénu nám pomáhá flexibilně a efektivně pomáhat dětem a rodinám v nouzi. Díky Vám dostanou zdravotní péči, léky a nebudou trpět hladem.

Chci pomáhat

Darujte život zachraňující léky

Nakupujte tady a teď smysluplné dary, které zachrání životy. Nezáleží na tom, zda koupíte vysoce výživné jídlo, skalpel nebo injekční stříkačku. Každý váš dar pomáhá poskytovat bezplatnou pomoc dětem v MAGNA nemocnicích.

Chci darovat

Další formy pomoci

FAQ

Jak je možné, že 100 % darů putuje na léčbu v MAGNA nemocnicích?

MAGNA ČR reaguje na světové humanitární krize efektivním využitím prostředků. 100 % z vašich darů využíváme na léčbu dětí a jejich rodin v MAGNA nemocnicích.

Jak to děláme?

Administrativní, marketingové a personální náklady spojené s chodem kanceláře v Praze jsou financovány výlučně ze zdrojů MAGNA partnera (Reporty a finance).

Díky tomu můžeme na léčbu dětí a jejich rodin v MAGNA nemocnicích využít 100 % darů od české veřejnosti.

Mohu si vybrat, kam poputují moje peníze?

Vážíme si toho, že někteří naši podporovatelé mají osobní zájem o konkrétní zemi nebo program. Za určitých okolností je možné, aby byl váš dar takto využit. Prosíme vás ale, abyste MAGNA raději podporovali a přispívali obecným darem.

Neomezené obecné dary nám totiž dávají možnost nasměřovat finanční prostředky tam, kde jsou nejvíce potřeba, včetně zapomenutých krizí a oblastí.

V případě, že by MAGNA neměla tisíce dárců, kteří nám dávají možnost použít jejich peníze na základě našeho odborného a nezávislého rozhodnutí, nedokázala by reagovat na nouzové situace v Jižním Súdánu, ani poskytovat péči, která zachraňuje život tisícovkám dětí s HIV.

Budu mít možnost poznat děti a rodiny, které pomáhám léčit? Co, jak a kde se o nich mohu dozvědět?

Každý dárce dostává zprávy o tom, kde a jak pomáhá. Prostřednictvím zprávy z terénu se dárce dozví aktuální situaci z MAGNA nemocnice. Zároveň se může seznámit s pracovníky MAGNA v terénu nebo s příběhem jednoho z pacientů.

Odkud pocházejí peníze, které MAGNA používá na financování svých programů?

Jsme velmi vděční za obrovskou podporu od našich dárců. 100 % z vašich darů využíváme na léčbu dětí a jejich rodin v MAGNA nemocnicích.

V roce 2017 pocházelo 19 % našeho příjmu od soukromých dárců. Právě díky velkorysosti těchto jednotlivců, jako jste vy, ale i díky společnostem a soukromým nadacím, jsme schopni zajistit humanitární pomoc v zapomenutých oblastech v období krizí. 68 % našeho příjmu pocházelo z veřejných institucí. Zbývajících 13% tvořily dotace od partnerské organizace MAGNA SK. 

Podrobnější informace najdete v části: Reporty a finance.

Kolik peněz MAGNA každý rok získá?

V roce 2017 jsme celosvětově zvýšili náš příjem na 2 002 553 Eur. V samotné České republice jsme získali celkem 18 632 569 Kč. Podrobnější informace najdete v části: Reporty a finance.

Jak je s penězi nakládáno?

Vaše dary každoročně pomohou zaplatit tisíce konzultací, léčení a očkování.

Jsme nezisková organizace a 100 % finančních prostředků od našich dárců v České republice je vyčleněno na plnění našeho sociálního poslání – na léčbu dětí a jejich rodin v MAGNA nemocnicích v krizových oblastech světa.

Administrativní, marketingové a personální náklady spojené s chodem kanceláře v Praze jsou financovány výlučně ze zdrojů MAGNA partnera (Reporty a finance).

Převážnou většinu MAGNA programů realizují přímo naše týmy. V dalších případech poskytujeme podporu místním zdravotnickým institucím a organizacím, které mají přístup přímo k lidem v nouzi. To platí zejména v Sýrii, kde oblasti, ve kterých působíme, nejsou přímo přístupné našim týmům.

Podrobnější informace o rozdělení zdrojů příjmů podle činností a geografických oblastí najdete v části Reporty a finance.

Kde jsou peníze použity?

V roce 2017 bylo 37 % programových výdajů vynaloženo v Africe, 2 % v Asii a 61% na Blízkém východě.

Nejvíce prostředků jsme využili na naše programy v Demokratické republice Kongo, v Jižním Súdánu a v Sýrii.

Z darů získaných v roce 2017 v České republice jsme podpořili MAGNA programy v Sýrii, Iráku, Jižním Súdánu a v Kambodži.

Kde lze nalézt podrobné finanční informace?

Další podrobnosti o tom, odkud pocházejí naše zdroje financí a o tom, jak je využíváme, najdete v naší finanční zprávě v části Reporty a finance.

Finanční zpráva obsahuje také podrobnosti o tom, kde peníze využíváme a ukazuje geografické rozložení našich výdajů. Zároveň předkládá podrobný rozpis pro každou ze zemí, ve kterých má v daném roce MAGNA programové aktivity.

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím