COVID-19: Léčíme tady a teď

Reagujeme na pandemii COVID-19 v Evropě i ve světě

Ahoj, jmenuji se Denisa,

jsem z humanitární organizace MAGNA, která působí v krizových oblastech po celém světě. Mnozí lidé se po vypuknutí pandemie koronaviru vrátili do svých domovských zemí. Lékaři a zdravotníci MAGNA ale neodešli a nadále léčí naše pacienty, ať už v Kongu, Libanonu nebo Kambodži.

Rozšířili jsme naše zdravotnické projekty o ochranu před koronavirem. Pomáháme i v Evropě, poprvé na Slovensku, kde naše zdravotnické týmy distribuují ochranné materiály, léčí a testují nejvíce ohrožené skupiny – seniory a onkologické pacienty.

Hrozí, že třetí vlna pandemie postihne země Afriky a Blízkého východu, které mají zničené nebo nefungující zdravotnické systémy. Lidé tam, i bez pandemie, umírají na běžné nemoci a hladem. Ochrana proti šířícímu se koronaviru je nedostatečná, a tak může mít pro jejich obyvatele katastrofické následky. Podle odhadů se může v Africe nakazit více než 120 milionů lidí a minimálně 300 tisíc by mohlo na onemocnění Covid-19 zemřít.

Uprostřed všech těchto informací a koordinace našich projektů se mi dostal do rukou domácí úkol mé 11leté dcery: "Už jsem si zvykla na tuto novou situaci, možná budeme všichni zavření ještě dlouhou dobu. Musíme se přizpůsobit a zvládnout to. Koronavirus změnil svět. Nic už nebude takové jako předtím, doufejme, že nám tato zkušenost přinese pozitivní změny a naučí nás více nejen o virech a krizích, ale o nás samotných a o lidskosti jako takové," napsala svým kamarádům a spolužákům, a i mě přinutila zastavit a zamyslet se.

Přece jen práce v humanitární organizaci je o pomoci lidem v nouzi, v krizové situaci, o pomoci lidem, jejichž životy zasáhly války, epidemie, nebo živelné katastrofy. Uvědomila jsem si, jak hluboko pandemie zasáhla do běžných životů každého jednoho z nás. Pokud jsme se dosud spoléhali na to, že žijeme ve společnosti, která má fungující zdravotnictví a umí se postarat například o seniory, v nové situaci se musíme i my v Evropě více ptát, co můžeme udělat, abychom pomohli těm, kteří jsou v ohrožení.

Uvědomila jsem si ale také, že pandemie těžce zasáhne naše pacienty v krizových oblastech. Pokud byli odkázáni na naši pomoc dosud, celosvětová krize, která pohltí zdroje, pocit bezpečí a zdraví v rozvinutých zemích, zasáhne ještě více trpící země, kde zdravotnictví nefungovalo už před koronavirem.

Ať už jsou to hladovějící děti a ženy v Jižním Súdánu, nemocní v Konžské demokratické republice, Syřané vyhnáni válkou ze svých domovů bez přístupu k základní zdravotní péči, irácké ženy, které hledají bezpečné místo na porod, nebo naši HIV pacienti v Kambodži – všichni si zaslouží naši pozornost a pomoc.

Chtěla bych Vás poprosit, abyste se na chvíli z izolace svého obýváku podívali na svět s nadhledem. Abyste s námi viděli ty, kteří trpí a opravdu potřebují pomoc, nejen v Evropě, ale i v méně rozvinutých zemích.

Tuto krizi překonáme jen s lidskostí a budeme Vám vděční, pokud nám v MAGNA pomůžete pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

Denisa Augustínová - koordinuje naši reakci na COVID-19 ve světě.

 

LÉČÍME V CELÉM SVĚTĚ - TEĎ I DOMA.

Ikonické fotografie několikanásobného vítěze Czech Press Photo Martina Bandžáka ve formě puzzle pomohou zachránit život. Ten Váš a i jiných. Zůstaňte doma, skládejte puzzle a pomozte nám léčit. Koupí puzzle pomáháte našim týmům v reakci na COVID-19

KUPTE PUZZLE. TADY A TEĎ.

JIŽNÍ SÚDÁN
Ikonická fotografie Martina Bandžáka řeky Nil v Jižním Súdánu vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

KONGO
Ikonická fotografie Martina Bandžáka malého uprchlíka z Konga vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

SÝRIE
Ikonická fotografie Martina Bandžáka malé syrské uprchlice vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

IRÁK
Ikonická fotografie Martina Bandžáka elektrických kabelů v iráckém Mosulu vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

HAITI
Ikonická fotografie Martina Bandžáka zraněné dívky na Haiti vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

FRANCIE
Ikonická fotografie Martina Bandžáka mizejícího ledovce v Alpách vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

JAK A KDE REAGUJEME NA PANDEMII KORONAVIRU

Naše týmy nyní reagují na pandemii koronaviru v mnoha zemích světa. Týmy MAGNA přímo realizují aktivity na boj s COVID-19 v Demokratické republice Kongo, Libanonu a Kambodži. V Iráku, Sýrii a Jižním Súdánu adaptujeme naše projekty na pandemii COVID-19. Pomáháme i v Evropě, poprvé na Slovensku, kde naše zdravotnické týmy distribuují ochranné materiály, léčí a testují nejvíce ohrožené skupiny – seniory a onkologické pacienty. Každá koruna má nyní význam. Vaše velkorysá měsíční podpora je pro náš boj s koronavirem klíčová - pomohla nám okamžitě reagovat a poskytuje dlouhodobou podporu na pomoc zranitelným lidem. Přidejte se. Tady a teď.

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím