Řeka Nil v Jižním Súdánu

COVID puzzle

POMÁHÁME V CELÉM SVĚTĚ - TEĎ I DOMA.

Ikonická fotografie Martina Bandžáka řeky Nil v Jižním Súdánu vytvořena jako puzzle pomůže zachránit život. Ten váš a i jiných. Zůstaňte doma, skládejte puzzle a pomozte nám léčit. Koupí puzzle pomáháte našim týmům v reakci na COVID-19.

Ikonická fotografie Martina Bandžáka vytvořena jako puzzle - 1000 dílků. Zároveň dostáváte originální fotografii - fotografický tisk v rozměru A4. Cena zahrnuje poštovné v rámci České republiky.

MAGNA začala 19. března poskytovat pomoc zdravotnickým institucím bojujícím proti pandemii COVID-19 na Slovensku. Naše týmy zajišťují přístup k běžné zdravotní péči pro lidi, kteří prožívají aktuální situaci v mimořádně nejistých podmínkách.


Denisa Augustínová - koordinuje naši reakci na COVID-19 na Slovensku a ve světě - říká:

MAGNA na začátku korona krize, kdy bylo všeho nedostatek, okamžitě z vlastních zásob poskytla ochranné pomůcky slovenským zdravotníkům na Kramárech. Okamžitě jsme se pustili i do shánění dalších respirátorů, dezinfekcí a hygienických potřeb a vytvořili jsme mobilní zdravotnické týmy.

Chráníme ty, které koronavirus ohrožuje nejvíce. Seniory v domovech, onkologické pacienty, ale také zdravotnický personál, který se o ně stará. Nechceme jim jen donést krabice zásob a nechat je odkázaných samých na sebe. Učíme je, jak se chránit, jak ochranné masky a všechny pomůcky používat, sledujeme jejich zdravotní stav a necháváme je testovat. Příklady ze světa nám totiž ukazují, že je životu nebezpečné, pokud se koronavirus dostane do uzavřeného prostředí, jako jsou domovy seniorů, nebo k pacientům se sníženou imunitou.

Uprostřed toho shonu se mi dostal do rukou domácí úkol mé 11-leté dcery: "Už jsem si zvykla na tuto novou situaci, možná budeme všichni zavření ještě dlouhou dobu. Musíme se přizpůsobit a zvládnout to. Koronavirus změnil svět. Nic už nebude takové jako předtím, doufejme, že nám tato zkušenost přinese pozitivní změny a naučí nás více nejen o virech a krizích, ale o nás samých a také o lidskosti," napsala svým kamarádům a spolužákům a i mě přinutila na chvíli zastavit a zamyslet se.

Přece jen práce v humanitární organizaci je o pomoci lidem v nouzi, v krizové situaci, o pomoci lidem, jejichž životy zasáhly války, epidemie, či živelné katastrofy. Pandemie hluboko zasáhla do běžných životů každého jednoho z nás.

Pokud jsme se dosud spoléhali na to, že žijeme ve společnosti, která se umí postarat například o seniory, v nové situaci se musíme i my na Slovensku, v Evropě, více ptát, co můžeme udělat, abychom pomohli těm, kteří jsou v ohrožení.

Denně si uvědomuji, že pandemie těžce zasáhne i naše pacienty v krizových oblastech. Pokud byli odkázáni na naši pomoc dosud, celosvětová krize, která pohltí zdroje, pocit bezpečí a zdraví v tak rozvinutých zemích, zasáhne ještě více trpící země, kde zdravotnictví nefungovalo už před koronavirem. Ať už jsou to hladovějící děti a ženy v Jižním Súdánu, nemocní v Konžské demokratické republice, Syřané vyhnáni válkou ze svých domovů bez přístupu k základní zdravotní péči, či irácké ženy, které hledají bezpečné místo na porod. Nebo jsou to naši HIV pacienti v Kambodži, všichni si zaslouží naši pozornost a pomoc.

Chtěla bych Vás poprosit, abyste se na chvíli z izolace svého obýváku podívali na svět s nadhledem. Abyste s námi viděli ty, kteří opravdu potřebují pomoc, ať už jsou to senioři a zdravotníci na Slovensku, nebo tisíce trpících pacientů někde daleko ve světě.

Tuto krizi překonáme jako lidé jen s lidskostí a budeme vděční, pokud nám pomůžete pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují.

VŠECHNY COVID PUZZLE

JIŽNÍ SÚDÁN
Ikonická fotografie Martina Bandžáka řeky Nil v Jižním Súdánu vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

SÝRIE
Ikonická fotografie Martina Bandžáka malé syrské uprchlice vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

FRANCIE
Ikonická fotografie Martina Bandžáka mizejícího ledovce v Alpách vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

KONGO
Ikonická fotografie Martina Bandžáka malého uprchlíka z Konga vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

IRÁK
Ikonická fotografie Martina Bandžáka elektrických kabelů v iráckém Mosulu vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

HAITI
Ikonická fotografie Martina Bandžáka zraněné dívky na Haiti vytvořena jako puzzle. Koupit tady a teď.

JAK A KDE REAGUJEME NA PANDEMII KORONAVIRU

Naše týmy nyní reagují na pandemii koronaviru na Slovensku a v mnoha dalších zemích. Každá koruna má nyní význam. Vaše velkorysá měsíční podpora je pro náš boj s koronavirem klíčová - pomohla nám okamžitě reagovat a poskytuje dlouhodobou podporu na pomoc zranitelným lidem. Čtěte více. Tady a teď.

Vaše dary platí každý rok tisíce konzultací, ošetření a očkování.

Jak jsou vaše dary využity
100%
Vašeho daru pomáhá

Náš web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací.

Rozumím